czwartek, 19 czerwca 2014

Do fanów przygodówek point-and-click.

Uwaga!!!
Post jest dla fanów przygodówek typu point-and-click!!!
Nie jest on związany z tematyką tego bloga!!!

Słyszeliście kiedyś o Drakensang: The Dark Eye? A może o Drakensang: The River of Time? Albo o The Dark Eye: Demonicon? Te trzy gry to klasyczne RPG i fantasy z widokiem trzeciej osoby. Seria Drakensang jest stworzona przez studio Radon Labs. Akcja toczy się w Aventurze. W The Dark Eye: Demonicon znów przemierzamy Aventurię, jest to jednak gra autorstwa Silver Style. Nie została wydana w Polsce. Nie zbyt interesuję się RPG więc nie wiem zbytnio o samej fabule. Jednak bardzo spodobała mi się gra The Dark Eye: Chains of Satinav (pol. Klątwa Wron). Gra rozgrywa się Aventurii, tło i postacie są ręcznie malowane, gra przygodowa typu point and click. Mi się ta gra strasznie podoba, jednak grałam tylko u koleżanki i nie przeszłam całości. Ale w przyszłości zamierzam kupić. Jednak zmierzam do innej gry. Memoria.

Memoria jest kontynuacją gry The Dark Eye: Chains of Satinav (polski podtytuł pierwowzoru to: Klątwa wron). Tak jak poprzednia część produkcja ta należy do gatunku przygodówek typu point and click. W obu przypadkach twórcą jest studio Daedalic Entertainment.
Sequel rozgrywa się w pięć stuleci po tym, jak księżniczka Sadja, pochodząca z odległej krainy Fasar, wyruszyła na pustynię Gorian, by stawić czoła panoszącym się tam demonom. Dążyła do tego, aby zdobyć tytuł największej bohaterki w historii. Niestety wkrótce po tym w tajemniczy sposób zaginęła i ostatecznie została zapomniana.
Bohaterem gry jest młody chłopak o imieniu Geron. Pewnego dnia poznaje on podróżującego handlarza Fahiego, który obiecuje przywrócić jego dziewczynę do ludzkiej postaci w zamian za rozwikłanie zagadki zaginionej przed wiekami Sadji. Geron bez wahania godzi się na warunki umowy, by móc znów ujrzeć ukochaną Nuri, którą w prequelu zamieniono w kruka. Chłopak nie wie jednak, że jest to nie lada wyzwanie. Grozić mu może bowiem wielkie niebezpieczeństwo.
Akcja gry, standardowo w przypadku klasycznych tytułów przygodowych typu point and click, polega na zwiedzaniu kolejnych lokacji, znajdywaniu i łączeniu przedmiotów, rozmawianiu z postaciami niezależnymi oraz rozwiązywaniu zagadek logicznych. Za fabułę Memorii odpowiada Kevin Mentz, autor historii A New Beginning oraz współautor scenariusza Deponii. (wszystkie informację z gry-online.pl)
Do czego zmierzam? Bardzo bym chciała tą grę w Edycji Kolekcjonerskiej. Gra kosztuję 79,90 zł + 9,90 zł koszta wysyłki (razem 89.80 zł). Informacja o akcji z Facebooka:
"MEMORIA PL WERSJA KOLEKCJONERSKA.
W związku z dużą ilością postów związanych z wydaniem Memorii Edycji Kolekcjonerskiej postanowiliśmy ją wydać w na rynku polskim. Jedynym warunkiem jaki sobie postawiliśmy to konieczność uzbierania 100 zamówień. Cenę Memorii postanowiliśmy ustalić na 79,90 zł + 9,90 zł koszta wysyłki kurierskiej co jest najniższą z możliwych cen jaką udało nam się wynegocjować i stanowi ułamek ceny angielskiego wydania.
Memorię można zamawiać do 28.06 na http://www.playshop.pl/ W przypadku kiedy nie udało by nam się uzbierać wymaganej ilości zainteresowanych edycją kolekcjonerską, 29.06 wszystkim zwrócimy wpłacone pieniądze plus każdy otrzyma gratis cyfrową wersję Memorii.
Płatności dokonujemy za pośrednictwem dotpay.pl dzięki czemu możliwy jest zakup Memorii nawet na raty w systemie mBankowi.
Skład zestawu: limitowany box , Memoria DVD w oryginalnym opakowaniu, płyta muzyczna wraz z opakowaniem, artbook z ilustracjami i szkicami z gry, plakat niespodzianka , 6 sztywnych kart do gry. Zestaw na rynek polski nie będzie posiadać niestety podkładki pod myszkę."

Jeśli jesteś fanem The Dark Eye: Chains of Satinav, jesteś fanem przygodówek point-and-click, lubisz Aventurię, czy edycję kolekcjonerską to zapraszam do kupna. Może masz rodzeństwo, kuzyna, kuzynkę, dalszą rodzinę czy znajomych którzy się tą grą interesują to bardzo bym prosiła o poinformowaniu ich. Zależy mi na tej edycji, gdyż rzadko są takie edycję do gier przygodowych z prostego faktu. Nie są tak popularne jak gry np. akcji.
Pewnie dużo osób mnie skarci, że reklamuję takie rzeczy. Jednak chciałam by ta informacja przeszła do większej liczby ludzi. Na stronie playshop jest informacja, że jest jeszcze 85 wolnych miejsc, a można zamawiać do przyszłej soboty ;_;.
No więc to tyle. Tu macie link jeszcze do galerii z gry ---> http://www.gry-online.pl/S026.asp?ID=12604
Do zobaczenia w kolejnych postach.
Margaret von Cats

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz